Dřevěné Troj domino

GO56894

Dřevěné Troj domino. Domino obsahuje 76 dílů. Netradiční společenská hra, která uspokojí malé i velké hráče.

velikost kamene 3,4 cm | překližka | Nevhodné pro děti do 5 let.


  • 321,49 Kč bez DPH
  • (1 ks) Skladem
389 Kč
Kategorie: Hry na paměť pro seniory
Hmotnost: 0.296 kg
 

Dřevěné Troj domino GOKI, 76 dílů.Dřevěné Troj domino GOKI, 76 dílů.

Netradiční hra domino nabízí různé obtížnosti skládání. Menší děti skládají domino do libovolného tvaru, ty starší musí dodržet celkový obraz trojúhelníku při vykládání svých kamenů. Pravidla hry je možné obměňovat dle vlastní fantazie.
Hra sestává ze 76 dominových trojúhelníků, na kterých jsou vyobrazeny až tři různé číslice. Celkem je těchto číslicových motivů šest.

Cíl hry
Cílem hry je vyskládat na stůl maximální počet, nebo dokonce všechny troj-domina. Hráč, který jako první poskládá všechna troj-domina na stůl, ukončuje hru a vyhrává kolo. U troj-domina je důležité skládat trojúhelníky do tvaru jednoho velkého trojúhelníku. Tento může mít délku jedné hrany buďto čtyř nebo pěti trojúhelníčků. Cílem hry je vyplnit celou plochu velkého trojúhelníku.

Příprava hry
Dominové trojúhelníky rozdělte rovnoměrně mezi hráče. Každý hráč tedy obdrží stejný počet trojúhelníků a položí je před sebe tak, aby byly skryty před zraky spoluhráčů.
Poté rozdělte hrací dílky dle počtu hráčů. Zbývající trojúhelníky tvoří zásobu a zůstávají ležet skryté na stole.

Pravidla
První hráč vyloží první troj-domino, které zároveň tvoří jeden vrchol velkého trojúhelníku. Každý následující hráč vykládá svoje troj-domina tak, aby sousedící čísla odpovídala a přitom byl zachován tvar velkého trojúhelníku. Pokud se vkládané troj-domino dotýká ze dvou či dokonce ze tří stran jiných troj-domin, musí všechna čísla souhlasit se sousedícími. Hráč, který nemá vhodné troj-domino k vyložení, si musí vytáhnout jeden trojúhelník ze zásoby na stole a zároveň jedno kolo vynechává. Pokud hráč nemůže třikrát po sobě vyložit žádný dílek, vypadává ze hry.
Vítězem hry se stává ten, kdo buďto jako první vyloží všechna svoje troj-domina nebo ten, kdo vloží do velkého trojúhelníku poslední chybějící dílek.
V případě, že hru hrají více než dva hráči, pokračují další hráči ve hře o druhé a třetí místo, pokud velký trojúhelník ještě není kompletně vyložený. Ne vždy je možné velký trojúhelník správně dokončit, protože například poslední potřebný dílek byl již použit na jiném místě. Proto je důležité zvláště na konci hry si prozíravým vykládáním troj-domin uchovávat možnost k dokončení hry.

Varianty hry
Hráč, který jako první vytáhne troj-domino se stejnými číslicemi, to oznámí svým hráčům a smí poté, co si i oni vytáhli po jednom dílku troj-domina, hru začít. Hráč, který může vyložit troj-domino se dvěma shodnými číslicemi, smí ihned poté vyložit další dílek. Za každé troj-domino vytažené ze zásoby na stole obdrží hráč mínus 10 bodů. Vítěz hry si připočítá plus 100 bodů a dále po 10 bodech za každé troj-domino, které zůstalo v okamžiku vítězství v rukou jeho spoluhráčů. Ten, kdo dokončí velký trojúhelník vložením posledního chybějícího dílku, obdrží jako prémii 50 bodů. Hráč, který na konci všech kol dosáhl před počátkem hry smluvený počet bodů (např. 300 bodů), se stává šampionem troj-domina. Především pro menší děti je vhodná varianta hry, kdy troj-domina skládají bez toho, aniž by museli zachovávat stanovený tvar. Děti si takto rozvíjí smysl pro barvy a tvary.

Přejeme Vám mnoho zábavy s hrou troj-domino!


Nevhodné pro děti do pěti let.
Výrobce Goki při navrhování hraček klade velký důraz na jejich bezpečnost. Hračky Goki nejen, že odpovídají přísné evropské normě EN 71, ale často jsou výsledky testů mnohem lepší, než normy požadují. Goki ověřuje bezpečnost a nezávadnost hraček ve vlastních i nezávislých laboratořích. Některé výrobky byly označeny pečetí kvality „Spiel gut“. To svědčí o tom, že jsou hračky Goki velmi kvalitní a odpovídají nejvyšším nárokům na hračky pro děti.